شرح مسابقه:

كارشناسان و مجامع زیست محیطی در عرصه های جهانی به این نتیجه رسیده­اند كه در پیش گرفتن راه های موثر حمایت از محیط زیست و منابع طبیعی امری اجتناب ناپذیر و حیاتی است. رمز و كلید اصلی موفقیت در تثبیت اقلیم زمین، كاهش مصرف سوخت های فسیلی است.

باتوجه به بحران هایی كه در طی سده گذشته از طریق انتشار مواد آلوده كننده در محیط زیست بوجود آمده، مبارزه برای داشتن هوای تمیزتر در چند دهه اخیر همه گیر شده است و این مبارزه بصورت یك واقعیت بین المللی ظاهر گردیده، زیرا هوا مرزهای بین المللی را به رسمیت نمی­شناسد و هیچ كس در مقابل تهاجم هوای آلوده ایمن نیست. در شرایط كنونی مساله اصلی به شهرهای عمده و پرجمعیت و مناطق شهری مربوط می شود.

بر اين اساس در راستاي حفظ محيط زيست، موسسه آموزش عالي خاوران قصد دارد از كليه دانشجويان هنرمند و علاقه­مند به زمينه­هاي گرافيك كامپيوتري دعوت كند تا در "مسابقه ملي دانشجويي زيست محيطي" شركت نمايند. اين مسابقه در سه گروه زير برگزار خواهد شد:

·        مسابقه طراحي كاريكاتور با مضمون زيست محيطي

·        مسابقه پويانمايي با مضمون زيست محيطي

·        مسابقه عكاسي با مضمون زيست محيطي

·        مسابقه ساخت كليپ كوتاه با مضمون زيست محيطي (حداكثر 100 ثانيه)

بر اين اساس علاقه­مندان مي­توانند در يك يا چند گروه از مسابقات شركت كرده و اثر هنري خود را در گروه مربوطه ارسال نمايند. علاقه­مندان مي­توانند موضوعات زيست محيطي خود را در راستاي يكي از موارد زير قرار دهند:

·        مبارزه با آلودگي هوا

·        هواي پاك

·        صرفه­جويي در مصرف آب

·        آلودگي رودخانه­ها و درياها

·        كاهش مصرف سوخت

·        مصرف بهينه انرژي

شركت كنندگان مي توانند اثرات هنري خود را به صورت مجازي و از طريق همين سايت براي دبيرخانه مسابقات موسسه آموزش عالي خاوران ارسال نمايند.

شركت كنندگان براي ساخت اثر هنري خود مجاز به استفاده از تمامي نرم افزارهاي موجود هستند. همچنين جهت سهولت كار با نرم­افزارهاي مورد نياز، فايل­هاي آموزشي و نصب برخي از نرم افزارهاي پركاربرد  بر روي سايت مسابقه قرار گرفته است كه علاقه مندان مي توانند پس از ثبت نام در سايت مسابقه از آن ها استفاده نمايند. 

شرکت در این مسابقه برای کلیه دانشجویان رایگان است.